Hayatın Bir Parçası Olan Hatalarımızı “Hata Ödülleri” ile Kutluyoruz!

Öğretmen Ağı
3 min readApr 23, 2022

--

Yazar: Ekin Gürsu

“Hep diyoruz ya biz; ‘Saçmalayalım, hata da yapalım önemli olan sonra o hatalardan öğrenmek.’”
-Banu Yücetaş, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi

Alexander Pope bir şiirinde “Hata yapmak insan olmaktır.” der (to err is human). Birçok icadın da, bir zamanların hatası olduğunu biliriz. Peki, neden hata yapmaktan bu kadar korkarız?

Yaratıcı özgüvenimizi en çok besleyen şeylerden biri hataları olağanlaştırmak ve onlardan ilham almak. Hataları olağanlaştıramadığımız ve hayatın akışının bir parçası olarak kabul edemediğimiz zaman yürüdüğümüz yolda devam edemiyor, hata yaptığımız yerde takılı kalıyoruz.

Oysa hayatı var eden, belki de bugün olduğumuz kişi haline gelmemizi sağlayan şey yaptığımız hatalar; o hataları kabul etmek, kucaklamak ve onlardan öğrenmek.

Bu sene ikincisi düzenlenen Yaratıcı Özgüven Festivali’nin 15 Mayıs 2022 Pazar günü Zorlu PSM Sky Lounge’daki programının kapanış oturumu olan Renkli Hatalar Sahnesi’nde dağıtılacak olan Hata Ödülleri ile hayatı var eden hataları kutlamak; hata yapmaktan korkmak yerine, hatalardan öğrendiklerimizi hatırlamak ve paylaşmak istiyoruz.

Siz de “Benim çok renkli bir hatam var!” diyorsanız, 6 Mayıs 2022 Cuma günü saat 18.00’e kadar buradaki form üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Hata ödülleri sahiplerini Festival sonrasında bazı sürpriz hediyeler bekliyor olacak. 🙂

2022 Yaratıcı Özgüven Festivali, Mehmet Zorlu Vakfı ile Canva for Education’ın ana partnerliğinde ve Eğlenceli Bilim’in desteğiyle gerçekleşiyor.
Hata Ödülleri’nde en renkli hata sahipleri ile buluşacak ödüller ile festivalin dijital ve yüz yüze programı için hazırladığımız sürprizler, TOYİ, İdefix, Twinkl Türkiye, Can Yayınları, Yapı Kredi Yayınları’nın katkılarıyla Festival katılımcıları ile buluşuyor.
Festival, Glamly Digital, Heart and Mind Design ve Kalt Film ile festival paydaşı olan onlarca kurumun işbirliği ve öğretmenlerin yaratıcı özgüveninden aldığımız güçle hayata geçiyor.

Yaratıcı Özgüven Muhabiri,
Ekin Gürsu.

Ekin Gürsu Hakkında

Ekin 1996 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini burada tamamladı. 2018 yılında Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans bölümününden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu.

Mezun olduktan sonra İlk Fırsat programıyla tanışan Ekin, program kapsamında Tohum Otizm Vakfı’nda Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalıştı. Ekim 2020 itibariyle ise yolu Öğretmen Ağı ile kesişti. Şu an Ağ’da İletişim Asistanı olarak görevine devam ediyor.

Kitap okumaya bayılır, favorisi İngiliz edebiyatı klasikleridir. Kariyerine ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak her türlü bilgiye sonuna kadar açıktır. Uzun bir günün ardından evde kedileriyle vakit geçirmeyi çok sever.

Öğretmen Ağı; öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği ağıdır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

--

--

Öğretmen Ağı

Öğretmen Ağı; öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği ağıdır.